12 بهترین ابزار برای محققان

12 بهترین ابزار برای محققان

12 بهترین ابزار برای محققان ، هر پروژه ای نیاز به انجام تحقیقات دارد. این بهترین راه برای جلوگیری از اشتباهات گران قیمت و ایجاد محصولی است که مخاطب هدف آن را دوست داشته باشد. ابزارهای تحقیقاتی بسیار مفیدی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای آسان‌تر کردن تحقیق خود استفاده کنید. به همین دلیل است که ما بهترین ابزارها را برای پژوهشگران برای انجام تحقیق و نظرسنجی آورده ایم. بیایید آنها را در زیر بررسی کنیم.

12 بهترین ابزار برای محققان
12 بهترین ابزار برای محققان – تزیسمی

فهرست مطالب

چه نیازی به ابزارهای تحقیق برای محققین وجود دارد؟- 12 بهترین ابزار برای محققان

هر محققی بدون توجه به تحقیقاتی که انجام می دهد، بر مدیریت چندین کار، کسب نتایج خوب و استفاده از زمان به خوبی تمرکز می کند. همه اینها نیاز به یک سیستم برنامه ریزی شده و سازمان یافته دارد. و برای انجام این کار، هر محققی به ابزار تحقیق نیاز دارد. بهترین ابزار برای محققان این کار را آسان تر می کند.

ابزار تحقیقات بازار به محققان کمک می کند تا پیشنهادات پروژه، گزارش ها و مقالات خود را بنویسند و به آنها کمک می کند از اشتباهات زبانی اجتناب کنند، منابع را ذکر کنند، شبکه بسازند و مجلاتی را برای انتشار جستجو کنند.

 

لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید: نحوه ایجاد طرح تحقیق

12 بهترین ابزار برای محققان در تحقیق و نظرسنجی

بنابراین، بیایید درست وارد آن شویم! ما فهرستی از 12 بهترین ابزاری که هر محققی باید امتحان کند تهیه کرده ایم. ما مهمترین ویژگی ها و قیمت آنها را مورد بحث قرار خواهیم داد تا بتوانید آنها را مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

1. QuestionPro InsightHub

QuestionPro InsightHub یکی از بهترین ابزارهای تحقیقاتی و قدرتمندترین ابزار برای به اشتراک گذاری، نمایش و تجزیه و تحلیل داده های بینش شما است.

این یک پلت فرم ساخته شده برای بینش است که به تیم های بینش کمک می کند تا سازماندهی کنند، چابک تر باشند و تحقیقات بازار را انجام دهند. InsightsHub مکانی برای ذخیره و جستجوی همه داده های بینش، روش های تحقیق و چرخه عمر پروژه شما است.

این به شما امکان می دهد یک پروژه ایجاد کنید، سپس یک نظرسنجی را به آن پروژه پیوند دهید. هنگامی که تحقیق انجام شد، مهمترین یافته ها و قطعات را در داخل هر پروژه قرار دهید. پیدا کردن آنها و پیوند دادن آنها به پروژه های دیگر را آسان می کند.

بهترین ویژگی ها:

. ادغام قوی با اکوسیستم تحقیقاتی و فناوری فعلی شما.
. پشتیبانی چند زبانه برای بیش از 50 زبان و مجموعه کاراکترهای دو بایتی.
. داشبورد گزارش لحظه ای
. پلت فرم یکپارچه برای سازماندهی، کاوش، تحقیق و کشف داده های تحقیق در یک مخزن.
. بینش دموکراتیک شده

2. مجموعه تحقیقاتی QuestionPro

مجموعه تحقیقاتی QuestionPro مجموعه ای از ابزارهای تحقیق و تحلیل برای تحقیق و تغییر تجربیات است. این بهترین مجموعه ای از ابزارهای تحقیقاتی در سطح سازمانی در صنعت است که می تواند به شما در یافتن بینش برند خود کمک کند.

شما می توانید مشکلات تحقیقاتی خود را با نظرسنجی هایی که به راحتی انجام می شود حل کنید و اطلاعات پیچیده و در زمان واقعی را در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین، می تواند ابزار تحقیقاتی کاملی برای محققان باشد.

بهترین ویژگی ها:

. رفتار مصرف کننده را در بین دسته ها نظارت کنید و با تقسیم بندی بازار از منحنی جلوتر بمانید.
. به شما امکان می دهد تأثیر تغییر را با آزمایش A/B در سؤالات، بخش ها و ایده ها تجربه کنید.
. این به شما امکان می دهد تحقیقات دانشگاهی انجام دهید و بینش های کمی و کیفی را به دست آورید.
. داده های تحقیقات قیمت گذاری خود را برای تعیین عوامل بازار، از جمله هوش رقابتی، رفتار خرید و حساسیت قیمت گذاری، تجزیه و تحلیل کنید.

3. SurveySparrow

SurveySparrow Survey Tool یک ابزار نظرسنجی خودکار است که استفاده از آن آسان است و توسط گروهی از محققان و توسعه دهندگان اپلیکیشن ساخته شده است. از آنجایی که استفاده از آن آسان، قدرتمند و منعطف است، ابزار نظرسنجی SurveySparrow برای کاربران دانشگاهی و محققان علمی مفید است.

بهترین ویژگی ها:

. کتابخانه قالب SurveySparrow برای ایجاد نظرسنجی یا نظرسنجی آنلاین.
. سفارشی سازی نظرسنجی
. داده های نظرسنجی را می توان به Excel، PDF و JSON صادر کرد.

 

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: نحوه نوشتن روش تحقیق

 

4. Qualtrics

Qualtrics یکی دیگر از گزینه های عالی نرم افزار نظرسنجی و یکی از بهترین ابزارها برای محققان است. این می تواند همه چیز را از پرسشنامه های ساده گرفته تا نظرسنجی های تحقیقاتی پیچیده را مدیریت کند.

Qualtrics یک انتخاب عالی برای راه حل های نظرسنجی است که برای مشتریان، کارمندان و برندها طراحی شده است. سازنده نظرسنجی کشیدن و رها کردن آن به شما امکان می‌دهد فرم‌های نظرسنجی بسازید که بسیار انعطاف‌پذیر و آسان برای استفاده هستند.

بهترین ویژگی ها:

. قابلیت کشیدن و رها کردن برای استفاده آسان
. امتیاز خالص تبلیغ کننده (NPS)
. داشبورد بلادرنگ

12 بهترین ابزار برای محققان
12 بهترین ابزار برای محققان – تزیسمی

5. بیت.آی- 12 بهترین ابزار برای محققان

ویرایشگرهای متن ساده از گذشته باید بهتر باشند. برای تحقیقات پویا، تعاملی و غنی از رسانه، به ابزاری نیاز داریم که همه جنبه های تحقیقات مدرن را زیر یک سقف ترکیب کند. و اینجاست که Bit.ai وارد می شود.

Bit به محققان و تیم‌ها اجازه می‌دهد با هم کار کنند، همه دانش و تحقیقات خود را در یک مکان به اشتراک بگذارند، ردیابی و مدیریت کنند. این ابزار تحقیقات بازار عالی برای به اشتراک گذاشتن تحقیقات چند بعدی با همتایان خود است، نه فقط متن و اسلایدهای ساده و خسته کننده.

بهترین ویژگی ها:

. رابط کاربری آسان
. داشبورد بلادرنگ
. کتابخانه محتوا برای ذخیره فایل های رسانه ای برای دسترسی راحت.
. فضاهای کاری سازماندهی شده

6. Elink.io

محققان می‌توانند به راحتی محتوا را از سراسر وب با Elink.io ذخیره کنند. آنها می توانند پیوندهایی به مقالات، فیلم ها، فایل های ابری، پست های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر را ذخیره کنند. اگر به دنبال بهترین ابزار برای محققان هستید، Elink.io برای شما مناسب است.

محققان می توانند عنوان و توضیحات را تغییر دهند تا صداها یا یادداشت های خود را اضافه کنند. آنها حتی می توانند پیوندها را با هم گروه بندی کنند و آنها را به عنوان خبرنامه برای دیگران ارسال کنند یا در وبلاگ یا وب سایت شما قرار دهند.

بهترین ویژگی ها:

. افزونه کروم برای ذخیره سریع لینک ها.
. رابط کاربری آسان
. در عرض چند دقیقه یک خبرنامه بسازید و توزیع کنید.

7. GanttPRO

پروژه و ابزار مدیریت کار GanttPRO این امکان را برای محققان و گروه‌هایی با هر اندازه‌ای فراهم می‌کند که وظایف خود را بر اساس جدول زمانی نمودار گانت جذاب برنامه‌ریزی کنند، پیشرفت خود را پیگیری کنند و تمام ضرب‌الاجل‌هایشان را برآورده کنند.

GanttPRO به محققان این امکان را می‌دهد تا هر تعداد کار، گروه وظیفه و زیرکار را به یک جدول زمانی اضافه کنند.

بهترین ویژگی ها:

. چندین ده قالب
. رابط کاربری آسان
. همکاری آسان با همکاران

8. گرامر- 12 بهترین ابزار برای محققان

Grammarly یکی از بهترین ابزارها برای محققان است. رفع گرامر، ساختار جمله و اشتباهات املایی احمقانه ممکن است ساعت ها طول بکشد. با ویرایشگر درخشان Grammarly، تمام این اشتباهات به طور خودکار برطرف می شوند.

جدا از رفع اشتباهات اصلی املایی و دستوری، Grammarly دارای یک علامت گذاری است که ابزاری برای بهبود دایره لغات شما و یافتن سرقت ادبی است. بنابراین تمام کارهای شما پس از تحقیق می تواند زیر یک سقف انجام شود.

بهترین ویژگی ها:

. قابل دسترسی از طریق Word، Slack و غیره
. برنامه افزودنی کروم Grammarly بررسی های گرامر بلادرنگ را به صورت آنلاین ارائه می دهد.
. به شما امکان می دهد لحن و قابلیت اطمینان سند را تشخیص دهید.
. اجازه می دهد تا اهداف سفارشی تعیین شوند.

9. Typeset.io

Typeset.io ادعا می کند که جایگزین خلاقانه تری برای Word و Latex است که همه محققان باید از آن استفاده کنند. می توانید تحقیق خود را با یک رابط کاربری ساده یا با وارد کردن فایل های Word خود شروع کنید.

بهترین ویژگی ها:

. بیش از 100000 قالب مجله
. ویرایش خدمات برای بهبود شانس انتشار شما
. ابزارهای همکاری داخلی به سایر محققان اجازه می دهد تا پلتفرمی برای کار داشته باشند.

10. پینوشت

Endnote را می توان یکی از بهترین ابزارها برای محققین در فرآیند تحقیق خود دانست. Endnote با آسان‌تر کردن قالب‌بندی کتاب‌شناسی، یافتن متون کامل و یافتن منابع به شما کمک می‌کند تا تحقیقات هوشمندانه‌تری انجام دهید.

یادداشت پایانی یک ابزار مشارکتی است زیرا به شما امکان می‌دهد گروه‌های منتخب منابع را به اشتراک بگذارید، دسترسی تیم را مدیریت کنید، و فعالیت‌ها و تغییرات را از یک داشبورد پیگیری کنید.

بهترین ویژگی ها:

. انواع قالب ها و افزونه ها.
. همکاری آسان با همکاران
. به‌روزرسانی خودکار مرجع و پیوند

11. مندلی

Mendeley نرم افزاری برای مدیریت مراجع است. محققان می توانند تنها با چند کلیک، منابع و استنادهایی را در سبک های مختلف مجله ایجاد کنند. محققان می توانند از طریق شبکه تحقیقاتی آن با بیش از 6 میلیون کاربر ارتباط برقرار کرده و با آنها ارتباط برقرار کنند.

بهترین ویژگی ها:

. حاشیه نویسی و سازماندهی اسناد
. رابط کاربری آسان

12. دروازه تحقیق

ResearchGate به شما امکان دسترسی به بیش از 135 میلیون صفحه از انتشارات را می دهد. به شما امکان می دهد بدانید در حوزه کاری شما چه می گذرد. محققان می‌توانند کار خود را به اشتراک بگذارند، می‌توانند با محققان دیگر کار کنند و مقالات و کتاب‌شناسی‌های جدید را از طریق یک انجمن داخلی پیدا کنند. می تواند یکی از بهترین ابزارها برای محققین باشد.

بهترین ویژگی ها:

. ردیابی استناد
. تجزیه و تحلیل برای اینکه ببینید چه کسی کار شما را می خواند
. ایده های جدید را کشف کنید

نتیجه

بسیاری از بهترین ابزارها برای محققان وجود دارد. اگر شما یک محقق هستید و می خواهید بهترین ابزارهای متناسب با نیازهای شما را داشته باشید، باید زمان بگذارید تا بفهمید به چه ویژگی هایی نیاز دارید.

امیدواریم این پست به شما کمک کرده باشد که بدانید کدام ابزار تحقیق برای شما بهترین است. هر ابزار نظرسنجی موجود در لیست دارای ویژگی های مشترک و منحصر به فرد است. در این شرایط، مهم است که بدانید گزینه‌های شما چیست و چه ویژگی‌ها و قیمت‌هایی ارائه می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *